Aktuality

Ve dnech 25. a 26. 5.2019 se na rybníku Koupaliště v Letovicích konal další ročník Rybářských závodů.
Výbor MRS ps Letovice tímto děkuje všem návštěvníkům, brigádníkům a sponzorům za účast, a ještě jednou blahopřejeme všem vítězům.

  

Upozornění
Na revírech ve správě pobočného spolku Letovice jsme rozmístili umělá hnízda na výtěr candátů. Cílem je vytvořit vhodné podmínky pro rozmnožování těchto dravců v našich vodách.


RYBÁŘSKÉ ZÁVODY
Dne 25.5.2019 se uskuteční další ročník tradičních rybářských závodů. Letos se tato akce vrací na rybník Koupaliště v Letovicích.
Registrovat se do tohoto závodu můžete již nyní a to uvedením jména a příjmení na email mrsmoletovice@gmail.com
Více info  ZDE


ÚKLID BŘEHU PŘEHRADY KŘETÍNKY
V Sobotu 13. dubna 2019 od 9 hod. Se uskuteční brigáda na úklid břehu přehrady .Sraz na parkovišti u hráze..
Zájemci hlaste se na tel č.  606 645 469.
Odvoz účastníků na úklid zajištěn autobusem.
Dle jízdního řádu:
Kovošrot 8.40 hod
Z.Š. Komenského 8.45 hod. vedle školy
Novinový stánek  8.50 hod. vedle pošty
Po ukončení zajištěno občerstvení ve Vranové a odvoz.

Těšíme se na vaši účast.


Na základě proběhlé členské výroční schůze dne 10.03.2019 přikládáme zápis s této schůze + návrh na změnu bližších podmínek.

Zapis z vyrocni clenske schuze 10_3_2019 02
Návrh na změnu bližších podmínek


Bratři z Letovic jsou mistry světa v lovu ryb z lodě
Celý článek zde

Bratři Tomáš (vlevo) a David Koudelkovi.

 

Bratři Tomáš (vlevo) a David Koudelkovi.

 
 

REPORTÁŹ

Po loňském vítězství v divizi vstoupil náš tým pod hlavičkou MRS Letovice v letošním roce do druhé ligy skupiny C v lovu ryb udicí na plavanou. Druhá liga je týmová soutěž rozdělená na 4 soutěžní kola, kdy každé kolo vždy zahrnuje jeden sobotní a jeden nedělní čtyřhodinový závod.

Naše pouť touto soutěží začala poslední dubnový víkend na menší nádrži v obci Brušperk nedaleko Ostravy. Celý víkend jsme zde odchytali na 11 případně 13 metrů dlouhé děličky, když hlavní lovenou byli drobní cejni a plotice, sem tam ale dokázal pořadím zamíchat nějaký kapřík, amur nebo úhoř. Po oba dva dny foukal velmi silný vítr, díky kterému byly ryby soustředěny na jedné straně nádrže, což způsobovalo to, že závodníci na jedné straně si povětšinou skvěle zachytali a často nachytali až k 10 kg ryb za jeden závod. Na straně druhé se ale z rybáři až na výjimky závodem protrápili a k vážení často nedonesli ani celý jeden kilogram ryb.

Náš tým složený z mladých závodníků většinou bez zkušenosti s ligovými závody vstupoval do tohoto závodu s velikým respektem a našim cílem bylo držet se co nejdále od posledního sestupového místa tak, abychom si udrželi druholigovou příslušnost i pro příští sezónu. Oba dva dny se vždy dva členové týmu umístili ke konci svého sektoru, což ale naštěstí další dva skvělým výsledkem vykompenzovali. Díky tomu jsme se po prvním kole usadili na sympatickém sedmém místě dvanáctičlenného startovního pole s relativně velkým náskokem na poslední sestupové příčky.

Ke druhému kolu jsme zavítali na začátku června k Mušovské nádrži na závodní úsek nedaleko obce Pasohlávky. Zde nás čekal především lov s odhozovými pruty a anglickými splávky až ve vzdálenosti kolem 40 metrů. Kdo zvládl přesně chytat a krmit na tuto vzdálenost, odměnou mu byly úlovky krásných zlatých až dvoukilových cejnů, kaprů nebo karasů. Výjimkou nebylo ani 15 kg nachytaných za čtyřhodinový závod a nejvyšší váhy sahaly až ke 30 kilogramům.

Pro nás se jednalo o velmi vydařený závod a po sobotním závodě jsme se vyšplhali až na průběžné třetí místo! V neděli náš sice čekal lehký propad pořadím, ale konečné 6. místo a především udržení 7. pozice v celkovém pořadí druhé ligy nám určitě dávalo důvod ke spokojenosti. Po polovině soutěže jsme tedy měli skvěle našlápnuto a mohli se přes léto v klidu přípravovat na poslední dvě zářijová kola.

To první se konalo od 8. září na řece Moravě v Uherském Hradišti. Věděli jsme, že se na tento závod musíme nachystat o to pečlivěji, protože v našem okolí se nenacházejí žádné takto velké a proudné řeky, a proto s tímto druhem rybaření nemáme žádné zkušenosti. Po letošním suchém létu byla sice řeka Morava pod svým normálním stavem a proud byl mnohem pomalejší, než bývá obvykle, ale i tak je to úplně jiné chytání než na stojaté vodě.

Bohužel, vyplnily se ty nejčernější obavy a tento závod jsme absolutně nezvládli. Chytaly se překrásné ryby, velcí cejni těžcí i více než 3 kg, bojovné parmy, kapři a sumci. Nám se však nepodařilo trefit do rybího apetitu, zůstali jsme na posledním místě a co hůř, celkově jsme klesli až na předposlední 11. místo pouze s malým náskokem na poslední Šumperk.

O 14 dní později jsme se setkali znovu na břehu vodní nádrže Krásné nedaleko Šumperka a náš tým čekal nelehký úkol, udržet za sebou právě domácí tým a vyvarovat se poslední dvanácté příčce znamenající sestup.

I přes velmi sychravé počasí jsme bojovali ze všech sil. Chytalo se opět především na děličky, hlavní lovenou rybou byly menší plotice a o něco větší cejni, ve kterých se dalo nachytat i více než 15 kg. Opět, stejně jako v prvním kole, jsme v týmu vystřídali vždy dva lepší a dva horší výsledky a ve vyrovnaném pořadí na chvostu tabulky udrželi předposlední místo. Domácí tým nás sice o 2,5 bodu přeskočil, ale pod sebe jsme dokázali stlačit tým Moravských Budějovic. Vypadalo to tedy, že se můžeme radovat a těšit se na další ročník bojů na druholigových kolbištích.

Bohužel, situace v následujících týdnech se vyvinula velice nepříznivě. Místo jednoho společného divizního závodu pro severní i jižní Moravu, byly naplánovány dva samostatné. Namísto jednoho postupového místa tudíž najednou vznikla místa dvě a s druhou ligou se budou muset rozloučit poslední dva týmy, tedy včetně toho našeho.

Příští rok se nás tedy druhá liga pravděpodobně týkat nebude. Zkušenosti nabyté v letošním ročníku nás ale posunuly o obrovský kus dopředu a věřím, že je v příštím roce zúročíme a opět si vybojujeme postup zpět mezi 12 vyvolených týmů.

Sestup je pro nás samozřejmě zklamáním, na druhou stranu je ale třeba podotknout, že moravská skupina druhé ligy je opravdu velmi kvalitně obsazená soutěž a pro úspěch je potřeba nejen skvěle zvládnutá technika lovu, ale také dobrá znalost místních revírů. Do letošního ročníku například jako nováčci nastoupil tým Matchpro složený ze špičkových polských závodníků, kteří mají zkušenosti s těmi nejkvalitnějšími evropskými závody a do plavané investují několikanásobně vyšší finanční prostředky, než si můžeme dovolit my. Před závody často přijížděli s několikadenním předstihem a trávili mnoho času tréninkem a přípravou na víkendové boje. První a poslední kolo sice s velkým náskokem vyhráli, ale v celkovém pořadí obsadili až třetí místo a místo jednoduchého postupu do první ligy se budou muset o postup prát znovu v příštím ročníku. Velkou satisfakcí pro nás může být, že jsme i takto kvalitní tým dokázali ve druhém kole na Mušově s poměrně slušným náskokem porazit.

První místo a postup mezi plavačkářskou elitu si vybojoval zkušený tým MRS RSK Jižní Morava Tubertini následovaný ČRS Loštice MILO, kterým se po loňském sestupu nepodařilo vrátit zpět do první ligy, a bronzovou příčku obsadila již zmiňovaná polská družina ČRS Matchpro.

Na závěr bych chtěl za podporu poděkovat MRS Letovice, našemu partnerskému týmu MRS Uherské Hradiště PRESTON za cenné rady a pomoc během celého roku a internetovému obchodu sarfix.cz za materiální podporu.

Za tým MRS Letovice PRESTON

Jakub OlšánDalší ročník Rybářské pouti se uskutečnil dne 3.11.2018. Děkujeme všem zůčastněním brigádníkům za odvedenou práci a návštěvníkům za výbornou atmosféru.
Těšíme se na další ročník.

        


Dne 02 a 03.06.2018 se, na přehradním rybníce ve Křetíně, konaly rybářské závody.
Všem velkým i malým rybářům děkujeme za účast a výhercům gratulujeme.


Důležité upozornění !!!

 Ministerstvo zemědělství vydalo dne 7. 2. 2018 vyhlášku č. 25/2018 Sb., kterou se mění vyhláška č. 197/2004 Sb., tedy prováděcí vyhláška k zákonu č. 99/2004 Sb. O rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a změně některých zákonů (Zákon o rybářství).
Na základě této vyhlášky, projednal Svazový výbor Moravského rybářského svazu, z.s. dne 29.3.2018 změnu Bližších podminek výkonu rybářského práva na rybářských revírech mimopstruhových a hlasováním schválil změny doby lovu s účinností od 1.4.2018 v souladu s touto vyhláškou takto:

a) v měsíci dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu a září od 4 do 24 hodin,
b) v měsíci říjnu, listopadu, prosinci, lednu, únoru a březnu od 5 do 22 hodin.

Rozhodnutí SV bylo zveřejněno na stránkách www.mrsbrno.cz.


Dne 26.08.2017 se konaly, na přehradním rybníce ve Křetíně, dětské rybářské závody.
Všem malým rybářům děkujeme za účast a výhercům gratulujeme.


Vysazovani amuru Kretinka 1,Svitava 5A dne 24.3.2017


Brigada 8.4.2017 – přehradni rybník


V sobotu dne 8.4.2016 se v budově MRS, z.s. pobočného spolku v Letovicích uskutečnilo školení nových členů.
Všem přejeme mnoho rybářských úspěchů.


Sdělení rady města Letovice prostřednictvím velitele MP Letovice.

Informace

Na základć úkolu, který mi byl ulożen radou mćsta Letovice dne 10.1.2017 Vám sdćluji, że u vodni nádrże Letovice Průkaz mimořádných výhod (ZTP/P) neopraviňuje jejich drżitele k vjiżděni motorovými vozidly na mista, která jsou v rozporu s vyhláśkami města Letovice, obcemi Vranová, Křetin a Lazinov.

Jaroslav Halata
velitel MP Letovice


12.12.2016

Pokud má někdo z našich členů nějakou zajímavou fotku (např. úlovku, krajiny našeho revíru, apod.), může jí zaslat na emailovou adresu ZFPvykoukal@seznam.cz
Následně budou tyto fotky vyvěšeny na našich stránkách.