Aktuality

Pozvánka na výroční členskou schůzi pobočného spolku Letovice


Informace členům pobočného spolku Letovice


Vážení kolegové,

V letošním roce  na  přehradě Křetínce, úspěšně zahnízdil labutí pár a vyvedl pět mláďat. V posledních dvou měsících se však množí případy kdy dochází k zamotávání zbytků rybářských vlasců do jejich zobáků,
či jejich nohou či dokonce k uražení části zobáku nahozenou návnadou. Tímto jsou tak následně odkázáni na lidskou pomoc, kdy v případě pozdního odhalení již nezbývá než labuť utratit, neboť by její uzavřený chov s hendikepem byl pro ni spíše utrpením. Současný
počet mláďat na přehradě se za poslední 3 týdny
 snížil z 5ks na pouhé dvě malé labutě. Bohužel jsou labutě zvyklé na krmení od návštěvníků přehrady, čímž postupně ztratili plachost. Prosíme proto, o obzvlášť velkou opatrnost při nahazování návnad,
především pak při chytání „na rohlík z hladiny“ !!!

Žádáme každého, kdo najde kolem přehrady jakýkoliv odpad (smotek rybářského vlasce, provázků, bavlnky, háčků či provazu z balíkovačky), aby jej odnesl se sebou a bezpečně zlikvidoval. I tímto způsobem
lze výrazně minimalizovat, kolikrát již těžko odstranitelné a léčitelné následky.

Děkujeme.


!!! MRS ps Letovice hledá nové členy do výboru !!!

 MRS, z.s. pobočný spolek Letovice, hledá pro další funkční období nové členy do výboru
Případní zájemci se mohou hlásit předsedovi spolku
Zemánek Radek
Mob. +420 603 564 294

Informace

Upozorňujeme že rybolov na revíru Křetínka 1 je již obnoven a řídí se podle bližších podmínek rybářského práva.


11.7.2021 proběhly rybářské závody, jichž se účastnil velký počet závodníků. Vítězný rybář, pan Buriánek ulovil v průběhu obou kol přes 2 desítky kaprů, 2 desítky bílé ryby a také jednu zajímavost, kterou se stal ulovený candát obecný v délce 57 cm, viz foto. Závody se vydařili, neboť závodníci kromě kaprů a bílé ryby ulovili i několik amurů a línů.
Všem zúčastněným děkujeme, výhercům gratulujeme a těšíme se na další ročník.


15.6.2021 byla vyzvednuta z revíru Křetínka 1 všechna candátí hnízda. Candáti se nám s úspěchem vytřeli a jejich potěr již plave spolu s potěrem ostatních ryb v příbřežních partiích nádrže. Viz foto! 


V polovině května jsme do našeho revíru Křetínka 1 opětovně umístili candátí hnízda. Tato mají pomoci přirozené reprodukci candáta v nádrži. Jedná se hlavně o lokality „u mostu“ a „před Svitavicí“. Tímto prosíme rybáře, aby si dávali pozor, především „u mostu“ a nenahazovali svoje udice na kapry do candátích hnízd. Hnízda jsou označena malými plováky na hladině.
Děkujeme!

Výlov rybníka 2020 
dne 31.10.2020 se, na rybníku ve Křetíně, uskutečnil výlov. Z důvodu současné situace však nebylo možné tuto akci spojit s tradiční Rybářskou poutí a umožnit tak veřejnosti zúčastnit se, a proto přikládáme alespoň malou foto-reportáž z tohoto dne.
Zároveň děkujeme všem pomocníkům za jejich perfektně odvedenou práci a budeme se těšit na příští rok, snad již i s doprovodným programem.
Petrův zdar


Ve dnech 25. a 26. 5.2019 se na rybníku Koupaliště v Letovicích konal další ročník Rybářských závodů.
Výbor MRS ps Letovice tímto děkuje všem návštěvníkům, brigádníkům a sponzorům za účast, a ještě jednou blahopřejeme všem vítězům.

Upozornění
Na revírech ve správě pobočného spolku Letovice jsme rozmístili umělá hnízda na výtěr candátů. Cílem je vytvořit vhodné podmínky pro rozmnožování těchto dravců v našich vodách.


Bratři z Letovic jsou mistry světa v lovu ryb z lodě
Celý článek zde

Bratři Tomáš (vlevo) a David Koudelkovi.

Vysazovani amuru Kretinka 1,Svitava 5A dne 24.3.2017


Brigada 8.4.2017 – přehradni rybník


V sobotu dne 8.4.2016 se v budově MRS, z.s. pobočného spolku v Letovicích uskutečnilo školení nových členů.
Všem přejeme mnoho rybářských úspěchů.